Întrebare recomandată | Yasminnn30 a întrebat:

Buna,am o problema si as vrea sa ma ajutati cei care ati trecut prin asta si stiti sau cei care stiti ce este de facut. Am varsta de 21 de ani si o greutate de doar 42 de kg plus o inaltime foarte mica (sunt ca un copil de 10 ani cred ). Incerc sa ma ingras de aproximativ 8 9 luni de cand am slabit cam 7 kg treptat. Initial am crezut ca am o problema de sanatate,analizele mi au iesit ok,cu exceptia unei anemi puternice, de 4 luni pana in prezent iau vitamine incontinuu insa fara niciun rezultat,am reusit sa castig doar un kilogram. Sunt total descurajata,nu cred ca mai exista solutie nu cred ca mai pot face ceva, dar totusi cred intr un ajutor de la voi...de mancat am zile cand am 3 4 mese pe zi si zile cand am doar o singura masa si aceea destul de neconsistenta. Insa cand am o problema sau ceva care ma apasa cand este vorba de stres nu pot inghiti niciun dumicat, si ma consum enorm pe dinauntru. La sala nu pot merge in niciun caz..de fumat, fumez 10--11 tigari pe saptamana.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| nouatigaraelectronica a răspuns:

Pai s-au epuizat cateva variante de rezolvare. Cu doctorul nu a mers, cu mancarea nu da rezultate mai raman 2 chestii la care ma gandesc eu. Trebuie sa renuntati la tigari chiar daca sunt 10/saptamana si de mers la biserica mai des. Spovedanie daca este posibil si incercati sa vorbiti cu Dumnezeu ca si cum este in fata dumneavoastra si exact cum vorbiti cu un prieten. Cu respect si politete happy