| HarukaAnase a întrebat:

am si eu o dilema: de vreo 3 zile tusesc incontinuu, dar nu imi curge nasul si nu am alte simptome de raceala. Mentionez ca fumez de 7 luni ( 12-13 tigari pe zi) si ma intrebam ori este de la tigari ori am racit la plamani? Multumesc. Dau fundawinking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Cam mult fumezi. poate fi si una si alta, un mic control de rutina sa stii ca nu strica, din contra iti va face bine.
Nu trata subiectul cu indiferenta.
O seara bunahappy

| lovemeoana a răspuns:

Ai schimbat tigarile?

| Lara112 a răspuns:

Hei. Intr-adevar poate fi si de la fumat. Dar poate fi si o alergie sau o tusa magareasca happy Asa ceva am avut si eu si am fost la medic. Medicul mi-a zis ca e un fel de tusa magareasca fara simptome! Asa ceva e posibil sa ai si tu laughing Nu e grav. Crede-ma ca o sa iti treaca in maxim o luna happy :*

| jeleeu a răspuns:

Ti-ai facut plamanii de tot ra.atul, geniule. daca nu te opresti, intr-un an o sa te vezi la urgente.