| Chérrrie a întrebat:

Am o problema. Sunt racita si dimineata m-am trezit cu o durere puternica de cap, am luat o pastila si am sperat ca imi va trece. Dar la scurt timp dupa ce am ajuns la scoala a inceput sa ma doara si mai tare. Cred ca am sinuzita, deoarece ma doare foarte tare si fruntea(cand o ating si nu numai), nasul e infundat mai tot timpul iar ochii ma dor atunci cand ma uit in sus, in stanga sau in dreapta(trebuie sa ma uit doar in fata ca altfel simt o durere in jurul lor). Intrebariile mele ar fi:
1)ati avut vreodata sinuzita? daca da, cum ati tratat-o?
2)credeti ca e posibil sa am sinuzita, dupa simptomele spuse?
3)ce ar trebui sa fac ca sa imi treaca?
Multumesc si dau fundita.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

Cel mai bine ar fi să mergi la medic pentru consultaţie şi tratament. Nu te poţi lua după noi. Poate fi orice.

Sănătate!

| blondutzata a răspuns:

Pai ar fi bine sa mergi la un consult medical.Nu stiu ce sa spun.

| Danielusha a răspuns:

E posibil sa fie sinuzita.mergi la doctorhappy

| Ioanamikuta a răspuns:

Pai ar trebui sa stai in casa si sa iei pastile pentru raceala