| HelloKitty20 a întrebat:

Buna, am o secretie foarte abundenta, cateodata alba, cateodata transparenta si nu are un miros urat, nu am mancarimi nimic, dar nu inteleg de ce este atat de abundenta, este exagerat de multa, si asa este de ani buni, daca ma puteti ajuta cu un sfat, o parere va rog sa o faceti, multumesc frumos.Mentionez ca am 18 anihappy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| Latinmoon a răspuns:

Este normala deoarece te cureti ''jos'' cum s-ar zice deoarece acolo este o mucoasa si cu totii avem asa.
Deci nu trebuie sa-ti faci probleme! >big grin

| bibiiiy a răspuns:

Menstruatia ti-a venit?happy

| HelloKitty20 explică (pentru bibiiiy):

Da.

| bibiiiy a răspuns (pentru HelloKitty20):

Ok,daca menstruatia ti-a venit, iar ginecologul a spus ca nu ai nici o afectiune grava, atunci este o secretie normala.Se poate totusi sa fii,, racit jos,, si de aceea iti curge mai mult.Te duci des la wc fata de cum te duceai inainte?happy

| HelloKitty20 explică (pentru bibiiiy):

Nuthinking,dar o am de vreo 6 ani si nu m-a lasat deloc, doar cand sunt la menstruatie.

| bibiiiy a răspuns (pentru HelloKitty20):

Atunci,nu este nimic anormal. poti sa folosesti un tampon dinacela, mai subtire, pt.secretie

| gosh0108 a răspuns:

Unde se situeaza aceasta secretie?

| cryscrys12 a răspuns:

Cel mai bine e sa faci un control ginecologic

| HelloKitty20 explică (pentru cryscrys12):

Am facut si a spus ca nu e nimic grav, dar e deranjant.

| cryscrys12 a răspuns:

Cel mai bine e sa faci un control ginecologic.

| cryscrys12 a răspuns:

E mai bine sa mergi la un control ginecologic.