| anonim_4396 a întrebat:

Am reusit si eu sa ma răcesc mai ales acum cand da căldura. Ieri am acum frisoane, febra 38 si imi curge nasul si tusesc. Cand tusesc elimin un lichid verde. Ce înseamnă?
Menționez ca am inceput un tratament cu coldrex si sirop de tuse
Ma simt mai bine fata de ieri dar ma deranjează lichidul acela verde
Menționez ca sunt fumatoare. Dar am decis sa nu mai fumezi pana nu mi trece
Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| ovidiu123432 a răspuns:

Probabil ai umblat cu haine mai putine si de aceea dar incearca sa nu fumezi si o sa iti treaca mai repede

| Alexxxaa1010 a răspuns:

Lichidul acela verde este exces de mucus din nas, gat sau plamani si trebuie eliminat prin tusa.SE mai numeste si flegma. Nu-i nimic grav, stai linistita! E de la raceala, dar si de la fumat excesiv.
O metoda foarte simpla de a o elimina este gargara cu apa sarata.Apa calda calmeaza gatul iritat, iar sarea ajuta la distrugerea bacteriei care a provocat infectia si implicit productia de flegma. happy

| anonim_4396 explică (pentru Alexxxaa1010):

Eu am si sinuzita. Si cand imi suflu nasul imi curge si de acolo lichid. De fumat nu pot fuma ca ma doare gâtul
Am lăsat-o mai moale cu țigara

| Alexxxaa1010 a răspuns (pentru anonim_4396):

Foarte bine, nici nu e recomandat sa fumezi cat esti racita, bine, nu e recomandat deloc, dar mai ales atunci. Lichidul ala e un mucus care va disparea odata cu raceala. Nu-ti face probleme. Insanatosire grabnica!