| Heartbunch a întrebat:

Buna am si eu o intrebare, a trecut deja o luna si 2 saptamani de cand am avut contact sexual, am facut 6 teste de sarcina care au iesit negativ, prima luna mi-a venit menstruatia normal, dar acum imi intarzie, am uitat sa mentionez ca eram virgina. As dori sa imi spuneti exista vreo sansa sa fi ramas gravida, am facut un test azi care a iesit din nou negativ, dar nu mi-a venit inca menstruatia, a intarziat 4 zile si imi este putin frica. Imi puteti spune, va rog frumos?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
17 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dar de protecție nu ai auzit?
Poți fi virgină intactă, este suficient să te stropească cu o singură picătură de lichid seminal și rămâi însărcinată dacă mai ești și la ovulație (dacă știi ce e aia!).
Nu te ridică nimeni în slăvi sau să te pună la fereastră pe post de floare că ai fost virgină!
Bea ceai de crețișoară, lasă stresul că influențează întârzierea menstrei.
Pa, pa.

| Heartbunch explică (pentru Legiuitoarea):

Nu era intentia de a ma pune in slavi, am dat un detaliu in plus pentru a mi se explica problema. S-a intamplat acum o luna mie menstrutia trebuia sa imi vina in 4, iar eu am facut-o in 6 vazand ca nu mi-a venit menstruatia. Am facut-o neprotejata, dupa aceea protejata. In 9 mi-a venit ciclul normal, dupa am facut 6 teste de sarcina care au iesit toate negativ, insa in luna aceasta nu mi-a venit mi-a intarziat 4 zile, de accea intrebam daca s-ar putea sa fiu insarcinata.

| mona a răspuns:

Nu esti insarcinata

| FucktheSystem a răspuns:

E normal să întârzie 4 zile, poate ai răcit, cine știe. Oricum nu ești însărcinată, mai ales că ți-a venit menstruația în prima lună, probabil doar ai răcit sau ai alte probleme, așa că mai bine mergi la un doctor dacă nu îți vine în câteva zile.

| Heartbunch explică (pentru FucktheSystem):

Multumesc foarte mult pentru ajutor, chiar am fost speriata, mai ales fiind prima data. Multumesc inca odata.

| Heartbunch explică (pentru FucktheSystem):

Multumesc pentru raspuns, mi-a venit menstruatia in 15 si a tinunt 6 zile, nu mai am motive de ingrijorare nu? Multumesc inca odata

| FucktheSystem a răspuns (pentru Heartbunch):

Stai calmă, te agiți degeaba, nu ai nimic.

| dulcica1 a răspuns:

Am aceiasi problema, deja de 2 saptamini astept si nu mai vine. Atest simptome premenstruale insa la fel ca tine sunt hiperstresata! ((
Cred ca ar trebui sa ne calmam si sa avem doar ginduri bune!happy

| Azµre a răspuns:

Nu, nu ești însărcinată dacă tot ce întârzâie și ajunge la 10 zile e o problemă patologică dacă depășește 10 zile trebuie să vezi un medic poate fi un dezechilibru hormonal.

| TheAce a răspuns:

Exagerezi cu aceasta frica. 6 teste de sarcina? Problema ta e in mental, te-ai panicat si acum ai ramas setata pe aceasta problema. Nu ai nici un motiv sa iti faci griji, sincer.

| Vvistula a răspuns:

Nicio sansa ai ciclu neregulat

| Manuellllaa a răspuns:

Stai linistita, e normal sa intarzie o sa-ti intarzie maxim 1 saptamana.Insa nu te mai stresa, din cauza asta iti intarzie.
Daca ai facut`o protejat n`ai de ce sa-ti faci griji.

| ghinionistul112 a răspuns:

La doctor cu tine! Nu sta degeaba ca s-ar putea sa fii insarcinata chiar daca nu stii exact! De cele mai multe ori, testere de sarcina da erori cu o marja de 10 % si cel mai bun teste este sa-ti faci analizele si un echo la ginecologie si atunci vei stii cu adevarat ce e cu tine!

| justgabriela a răspuns:

In aceeasi situatie sunt si eu. Tot vreo 6 teste de sarcina am consultatlaughing
Ai simptome? Daca da, asteapta c-o sa vina, nu te mai stresa, pentru ca si asta poate fi motivul pentru care iti intarzie.Mai ales daca prietenul tau nu a ejaculat in tine sansele se reduc.
Daca nu iti vine in urmatoarele zile mai fa un test. sa fie dupa vreo 7-10 zile de la intarziere.
Iti doresc sa nu ai un bebe daca nu ti-l doresti.
Crede-ma ca te inteleg perfect. In acest moment sunt in aceeasi situatie.
pupici

| Heartbunch explică (pentru justgabriela):

Nu a ejaculat in mine si nu eram pe perioada de ovulatie presupun ca trebuia sa am simptome de insarcinata pana acum ma refer a trecut o luna si 2 saptamani, sper sa imi vina cat mai repede. Ce test de sarcina ai folosit?

| justgabriela a răspuns (pentru Heartbunch):

Eu am avut mult noroc ca prietenul meu s-a ocupat de tot. m-a incurajat foarte mult. Am folosit de la sensiblu si altele dar nu ma interesa cum se chemau stiu doar ca dadea pe ele in jur de 15 20 de lei, pentru ca stii si tu ca testele mai scumpe dau un rezultat mai bun.
Eu am facut sex neprotejat cu 4 zile inainte de menstruatie. Si de doua saptamani incoace sunt stresata. Astept sa merg la ginecolog ca nu mai pot.
Eu mai si prezint anumite simptome... sau poate sunt eu prea speriata.
In fine, eu zic sa te linistesti mai ales daca nu si-a dat drumul si mai ales daca erai inainte de menstruatie sau in perioada nefertila.
Iti faci rau psihic. Linisteste-te ca va fi bine. daca erai virgina se pot petrece numeroase dereglari hormonale. spre exemplu te pot durea sanii sau iti pot aparea cosuri, aici depinde de la persoana la persoana.

| MrAlecsander a răspuns:

Nu esti insarcinata chiar daca intirzie nu este ceva rau. in primiii 3-5 ani menstruatia nu vine regulat si oricum poate fi o dereglare vezi mergi si la medikwinkingfii kalmawinking