| demisca a întrebat:

Am si eu o intrebare.De ce aud infundat la urechea stanga? Iar cand pun mana pe ce stanga si vorbeste cineva aud bine dar cand vorbeste cineva si iau mana de pe urechea stanga aud infundat? De ce? Ce trebuie sa fac? Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Catalion a răspuns:

Am avut si eu o problema asemanatoare si am aflat ca e din cauza acumularii de ceara din ureche. Se mai intampla, chiar daca te speli zilnic. Sa nu folosesti betisorul cu vata ca mai mult complica situatia. Du-te la un medic ORL ca sa-ti scoata dopul de ceara.

3 răspunsuri:
| BaiatulDePeTPU a răspuns:

Poate ai dop, du-te la ORL

| IreneSweetGirl a răspuns:

Cred ca ai un dop de ceara...mergi la ORL si e simplu...multa bafta!

| Dyanna_3716 a răspuns:

Si eu zic la fel mergi la ORL sa te consulte!