| Superior a întrebat:

Salut,ma doare rau urechea stanga si se intinde parca la cap inspre sus. Timpanul e infundat parca.
Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Du-te la medic. Cred ca ai otita.

| emy a răspuns:

Buna dimineata! happy Eu te sfatuiesc sa mergi la un medic ORL-ist pentru ca doar el poate sa iti puna un diagnostic si sa-ti dea un tratament. Multa sanatate si o zi frumoasa iti doresc, din suflet! kiss Pa, pa!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce altceva decât sa mergi la medic ai putea face?

| teo530 a răspuns:

Poate te-a tras curentul parca pentru asta se punea vata cu spirt in ureche

| suntserios a răspuns (pentru teo530):

Te a tras curentul e o scuza babeasca pentru o afecțiune medicala care în mod sigur nu se tratează cu vata cu spirt... Suntem totuși în anul 2018