| Cristi94de a întrebat:

am si eu o intrebare destul de importanta pentru mine. Vreau sa va intreb daca stiti cumva ce as putea folosii pentru a oprii caderea parului + indesirea acestuia. Parul pentru mine este o parte importanta din mine, ca sa zic asa happy. Am ajuns aici deoarece cand eram si eu in floarea varstei, foloseam cam mult fixativ, ceara, placa, s.a.m.d. Am mai incercat un tratament de la Gerotival, se numea "Petroleum", dar nu prea am avut mari sanse cu el. Daca stiti cumva ceva retete, creme, pastile pentru indesirea si oprirea caderii parului, v-as fi foarte recunoscator. Tin sa mentionez ca imi cade foarte mult par + ca momentan am parul foarte rar.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din popor se stie ca trebuie sa mananci grau incoltit pentru a inceta caderea parului. Parul oricum creste natural, se regenereaza de la sine. Daca rezolvi prima problema, automat se rezolva si a doua.

| Veromi321 a răspuns:

Eu ti-as recomanda tratamentele naturiste. Intra pe www.fares.ro si vorbeste cu medicii de acolo. Cu siguranta ei au solutia. :)

| Cristi94de explică:

Va multumesc, dar daca mai sunt doritori, astept cu drag orice sfat.

| mihaela2buc a răspuns:

Uleiul de ricin aplicat pe radacini, inainte de spalare ajuta la regenerare. Se gaseste la plafar.