| ThePandacorn007 a întrebat:

Buna,am si eu o intrebare foarte importanta si comuna:
-Cum scap de acnee?
Folosesc zilnic un set de la avon cu un gel de curatare,o crema si inca o "solutie" lichida care se pune pe vata iar apoi se tamponeaza pe fata,dar nu prea isi face efectul,ele decat le opresc pe cele care au aparut deja sa mai creasca. straight face
Va rog ajutati-ma, chiar nu stiu cu ce sa ma mai dau si sa nu ma mai dau!
Funda+Vot la cel mai bun si folositor raspuns!
P.S. Se scuza categoria happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Treci de perioada pubertății și scapi.
Până atunci tinctură de cimbru dimineața și tinctură de propolis seara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Îţi recomand să foloseşti mai bine o mască pe bază de acid salicilic, sau dacă nu tinctura de propolis dă rezultate foarte bune, foloseşte săpunul cu sulf, usucă coşurile.
Te pup!

| Zaied a răspuns:

Tinctura de cimbru, este cel mai bun tratament si da rezultate.Gasesti la plafar pentru 10 ron si aplici zilnic cu vata pana da rezultate (in scurt timp).

| lexyy a răspuns:

Buna,poti incerca, adica chiar merge, sa amesteci o lingurita/2 de miere cu o lingurita de scortisoara si sa te dai inainte de culcare, si sa dormi cu aia pe fata, sau exista la firma infinity o solutie numita "dergmatogent", costa in jur de 13 lei,si e cu popolis sau cv de genu,i-am cumparat eu prietenului meu si merge, adica e buna(te dai dupa baie si lasi asa, nu mai speli sau faci alt ceva, ca nu miroase nu pateaza nu face nimic)sper ca te-am ajutat:*
aaa sau zinerit, il gasesti la farmacie si costa in jur de 35 de lei:*