| RayaZuZu a întrebat:

happy Am si eu o intrebare legata de inaltimebig grin. Am 14 ani sunt fata si am 1.62-1.63 si 45 de Kg. Ce sporturi sau exercitii mi-ati recomanda pentru a ma inalta?
Merci anticipat! big hug
Fundita! :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Alyra a răspuns:

Baschet,înnot,volei,săritul coardei,alergatul,ciclismul,stretching-ul, atârnatul de o bară, alimentaţia sănătoasă şi mult somn sunt toate recoandate pentru creşterea în înălţime.Baftă!

8 răspunsuri:
| saria a răspuns:

Scumpo inaltimea ta este ok pentru 14 ani, o sa mai cresti chiar daca nu faci sport, uite aici cateva tabeluri http://www.desprecopii.com/......tm,ultimul este pentru tine, btw multe fete/domnite au inaltimea ta la 20 de ani, eu am 1, 70 la 28 de ani, acceptabil zic eu
succes

| KinoAndreea a răspuns:

Muuuuult bascket...la scoala, acasa, pe strada peste tooootlaughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inot. Iti dezvolta armonios tot organismul. Daca nu iti place inot atunci incearca volei. In plus, nu te vei inalta mai mult decat esti "programata genetic".

| Gina1 a răspuns:

Vrei sa fii mai inalta? :o eu am 15 ani si am 1.62 m, si cred ca sunt ok asa, prea inalt nu este bine sa fii happywinking

| 军超好听海 a răspuns:

Tenis, Handbal, Polo/Inot(mai ales inot)

Sper ca ti-am fost de ajutor.

Am facut si eu inot si chiar m-am inaltat(desi sunt baiat)

Spor!

| RaReS1998 a răspuns:

Pai...eu ti-as recomanda hamalul sau baschetul pentrua te inalta...big grin

| RayaZuZu explică:

Inot nu am voie sa fac pentru ca am scolioza.:-ss.

| razdark14 a răspuns:

Ar trebui sa faci basket