| NameHarris a întrebat:

Am si eu o intrebare nu sunt sigur ca este categoria corespunzatoare dar totusihappy Am vazut la tv si pe internet ca foarte multe femei vor sa isi faca scimbare de sex adica sa devina barbatihappy Si intrebarea mea este este posibil sa isi faca implant de testicule si penis? Daca da oare sunt functionalelaughing Sunt baiatwinking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Costel_Alexandru_1994 a răspuns:

Doar arata ca un barbat in cazul unor operatii de schimbare de sex.Totul se bazeaza pe hormoni.incep sa le creasca parul si se dezvolta trasaturi masculine, dar in nici un caz nu o sa aiba un penis functionabil sau testicule.Penisul e mai mult decat un organ cu care sa faci pipi, are nervi care duce la creier pentru a fii excitat ceea ce nu se poate face artificial

| NameHarris explică (pentru Costel_Alexandru_1994):

Dar la un barbat care iau fost amputate?

| Costel_Alexandru_1994 a răspuns (pentru NameHarris):

Nu se mai pot face legaturile pentru ca nu ai cum sa legi nervii de ce se pune dupa.e ceva artificial care compenseaza. Poti avea o viata sexuala insa nu prea simti...

| NameHarris explică (pentru Costel_Alexandru_1994):

Mersi! am mai intrebat si profesori de biologie dar uni mi-au zis ca da alti ca nu si n-am stiutce sa credlaughingOrcum doamne fereste sa ajungem la asa cevahappy

| Costel_Alexandru_1994 a răspuns (pentru NameHarris):

Cea mai mare pedeapsalaughing)

9 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Nu,se reconstruieste, dar penisul este ca vibratorul.

| ElenaSA a răspuns:

Daca se tot fac operatii probabil ca da-in anumite cazuri. Operatiile nu sunt o joaca.

| Neberius13 a răspuns:

Nu, normal ca nu se implanteaza penis si testicule.