| Girls14 a întrebat:

Am si eu o mica problema. Am un ciclu regulat de cam 2 ani de zile. De putin timp mi-am inceput si viata sexuala. Iar luna aceasta nu mi-a venit menstruatia.
Daca stiti cumva din ce cauze se datoreaza aceasta chestie.
Stiu si eu cateva dar, vroiam totusi sa ma sfatuiesc si cu voi.
Sper ca ma puteti ajuta in aceasta problema.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| onasis1961 a răspuns:

Uite ce se spune de lichidul seminal:
lichidului seminal care protejeaza si este in acelasi timp si un "vehicul" pentru spermatozoizi. Aici cred ca este foarte important sa deschid o paranteza... acest lichid de lubrifiere ce apare mai devreme, in timpul excitatiei, are un rol foarte bine determinat : de a micsora frecarea dintre preput si gland, pe de o parte, si dintre penis si vagin, pe de alta parte, prevenind astfel aparitia unor iritatii ale penisului sau ale mucoasei vaginale. Dar fiti atenti, lichidul secretat, desi nu este sperma, poate contine spermatozoizi care sa va faca o figura foarte urata daca nu sunteti pregatiti sa acceptati o sarcina si nu sunteti protejati de un prezervativ

6 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Face-ţi sex ne protejat, cumva?
Iei anticoncepţionale?
Cel putin pilula de a 2 zi?

| Girls14 explică (pentru onasis1961):

Da facem neprotejat...
Dar el zice ca nu si- dat drumu in mine... Eu nu stiu ce sa mai cred.
Nu iau anticonceptionale.

| onasis1961 a răspuns (pentru Girls14):

Cel puţin metoda calendarului o stii? Ai zis că ai ciclu regulat!

| Felys a răspuns:

Cumpara-ti un test de sarcina prima data, asta ca sa poti elimina aceasta problema, si apoi te mai poti gandii si la altele

| pisicutzamik a răspuns:

Buna cauza este de la schimbarea anotimpului si eu m-am confruntat cu aceasta problema luna trecuta pot sa spun ca astazi deja suntem 1 noiembrie kiss, stai linistita multe fete au scris pe TPU luna trecuta ca au avut probleme cu intarzierea, asa ca se rezolva!kiss

| muta a răspuns:

Te sfatuuiesc sa iti cumperi un test de sarcina