| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o nelamurire, a trecut o saptamana si mi-a venit menstruatia din nou, nu am mai patit asa ceva pana acum si ma cam sperie asta. am avut contact sexual protejat. nu ma doare absolut nimic, nici abdomenul, nici sanii, capul, nimic...ma stresez pentru ca nu mi s-a mai intamplat. care ar putea fi cauzele?
help sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu poate fi menstruatie, ci o sangerare anormala. Impune neaparat consult ginecologic. Poate fi o sarcina extrauterina (desi e putin probabil daca ai folosit prezervativ) sau o leziune a endometrului. Poate fi si o rana pe colul uterin. Nu trebuie sa te doara nimic, n-are absolut nici o legatura.

| emima a răspuns:

Pai eu am avut simptomele sarcinii abia dupa o luna de zile fa-ti un test de sarcina totusi dupa 2 saptamani de la ultimul contact sexuala chiar daca a fost protejat daca nu fuga la medic

| lorenutza11 a răspuns:

Nu te speria si mie mi-a venit menstruatia de 2 luni si bunica mea mi-a zis ca ei i-a venit o data si apoi nu i-a mai venit timp de 6-7 luni... deci nu te speria.