| leeya a întrebat:

Am si eu o >problema Am dintii foarte galbeni si imi doresc sa-i albesc cumva ( nu vreau albire la stomatolog). Eu ma spal pe dinti de 2 ori pe zi timp de 5 minute. Inainte nu ma spalam deloc, dar acum ma spal regulat. Cum pot sa-mi albesc dintii? Ce pasta de dinti este cea mai buna pentru albire?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BrokenWings a răspuns:

Eu am reusit sa imi albesc dintii astfel : o data pe saptamana ma spal pe dinti cu bicarbonat amestecat cu putina zeama de lamaie. Stiu ca e oribila senzatia, dar eu am reusit sa ii mai albesc big grin

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Sadop a răspuns:

Colgate.
Nu depinde doar de pasta, ci si de periuta. Trebuie sa iti cumperi una ceva mai dura, electrica, cu care iti poti curata intreaga gura. Incearca sa folosesti si ata dentara ori de cate ori e nevoie sau apa de gura. Continua sa te speli cum trebuie, rezultatele vor aparea.
In orice caz, vorbeste doar cu un stomatolog, el iti poate oferi mai multe detalii.
Bafta!

| Deidara554 a răspuns:

De obicei nu este prea importanta pasta pe care o folosesti, conteaza si modul in care periezi dintii, dar daca spui ca procesul dureaza cam 5 minute, e foarte bine.Iti recomand sa incerci timp de o luna sau doua, dupa ce te-ai spalat cu pasta de dinti, pune bicarbonat de sodiu pe periuta si periaza-ti dintii cat de bine poti. Daca intr-o luna nu vezi schimbari prea mari, ai putea sa mergi sa faci un detartraj.Nu afecteaza smaltul dintilor, din contra chiar este recomandat. Oricum, inainte sa iei decizia asta, consulta-te cu medicul stomatolog. Sper ca te-am ajutat, mult succes!