| Eminem2012 a întrebat:

Stie cineva cum pot sa-mi albesc dintiibatting eyelashes La stomatolog? Cam cat ar costa?
Cu pasta de dinti pentru albire? Stiti voi una ff buna?puppy dog eyes Metode naturale? Dar sa functionezehappy

8 răspunsuri:
| alonet a răspuns:

500 ron cu gutiera. ti se ia amprenta se trimite la tehnician apoi iti da medicul guriera si o ti cu pasta de albire... oricum nu e recomandata albirea dintilor pentru timp indelungat

| DYsSsA a răspuns:

Dintii se inchid la culoare si datorita a ceea ce mananci sau bei.Nu fuma,nu bea cafea, evita sucurile care au culori foarte puternice, mai usor cu ciocolata si iaurturile colorate. Spala dintii dupa fiecare masa.Genetic vorbind,fiecare perosna are o culoare diferita si nu se poate face o albire permanenta, sunt procedee in care se folosesc substante abrazive, dar farama smaltul si dintii de stica incet incet, capata o culoare mai inchisa cu timpul pentru ca absorb mai repede colorantii naturali sau chimici.

Sa stii ca daca te speli cu bicarbonat de sodiu in fiecare seara dupa ce te speli si cu pasta de dinti (eventual cu un potential de albire...sunt destul de multe) si te speli de 2 ori pe zi merge. inca un sfat : ar fi bine sa te speli de fiecare data dupa ce bagi ceva in gura eu stiu asta din propria experienta de 3 saptamani fac acest "tratament" si merge foarte bine. inca ceva : acum ca e sezonul fructelor poti taia o capsuna in jumatate si freci dintii cu ea.

| trifescugabriela a răspuns:

Poti adauga cativa stropi de suc de lamaie pe pasta ta de dinti obisnuita si in timp se vor mai albi! Sau o metoda mai rapida si sigura sunt benzile pentru albit dintii! Whitening Dental Wraps e bun pentru dinti sensibili. happy

| Carla12 a răspuns:

Am auzit ca Blend a med 3d White e foarte bun, apoi sa te speli cu sare de lamaie [sau bicarbonat]. Nu am incercat da` o s`o fac. Bafta si tie!

| SunShineyKidu a răspuns:

Din cate stiu toate pastele de dinti au acelasi proces de albire! Nu exista una mai buna. si eu caut de ceva timp dar am ajuns la acesta concluzie care mi-a fost aprobata de o persoana de specialitate>< Daca gasesti alte raspunsuri diferite te rog sa-mi trimiti si mie mesaj pe TPU ( SunShineyKidu ) Soocces!

| MariusApostol a răspuns:

Este o prostie sa iti albesti dintii! Intreaba un medic stomatolog online renumit din Constanta Dr Resit Ayla http://dentoplus.ro/intreaba-medicul-stomatolog/

| Popdianna a răspuns:

Eu am găsit aici https://albiredinti.cabanova.com

Sper sa te ajute

| ValentinaDumitru a răspuns:

Albirea dentara nu este buna, o zice un medic stomatolog bun din Constanta Dr Resit Ayla. Citeste articolul http://dentoplus.ro/efectele-dezastruoase-ale-albirii-dentare/