| sabygaby a întrebat:

Buna am si eu o problema de 8 ani de cand mi-a murit frateamoe(o muril de la nastere dar am aflat din intamplare si o durut rau )plang si sufar mult. si ma inchid in mine is o fire puternica nu plang de fata cu toti stiu sa tin sentimentele sa nu le arat dar cand se acumuleaza pre multa durere simt ca mor plang si continu si nu ma pot opri. ce pot sa fac. nu mai rezis am fo si la pshilog si o zis ca sunt bine n-am nimic in afara ca o crezut ca sunt emo ca am ales negru si rosu la culeri da nu-s pur si simplu imi place culoarea neagra in combinatie. ce ar trebui sa fac. cum sa nu mai sufara sa nu mai am acumularea asta is bine. am nevoie de sfaturi va rog din suflet am 16 ani. multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| justitiarul a răspuns:

Bai frate!
Iarta-mi franchetea dar tu suferi de prostie mai intai!
Mi s-au sucit ochii incercand sa-ti descifrez hieroglifele.
Imi pare rau ca suferi si condoleante pentru pierderea suferita, dar problema a fost acum 8 ani! Durerea ta tine mai mult de lipsa de ocupatie si daca te-ai pune cu burta pe carte ai suferi mai putin.

| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Bunasad
Gandeste-te ca fratele tau,acum este intr-un loc mai bun, si de fiecare cand ti-e greu chiar daca nu il vezi el e chiar langa tine,gandeste-te ca el chiar te-a iubit si inca te iubeste acolo Sus,alaturi de ingeri.
Cand esti suparat/a,cheama-l langa tine si povesteste-i, chiar daca ti se pare ca vb singur el chiar te asculta, si o sa vezi ca o sa fie binesad
Imi pare rau pentru tinesad

| xCatastrophe a răspuns:

Gandeste`te ca fratele tau este intr-un loc si nu trebuie sa fie chinuit asa ca tine(adica tara asta coruptia viata si scoala). Cand simti nevoie sa plangi gaseste un lucru pe care ai putea sa-ti descarci nervii cum ar fi o mine antistres(e o minge moale din burete). Alta idee nu am si nu vad cum ai putea sa treci peste asta. Poate te ajuta gabybig grin