| Me,myself & I a întrebat:

am si eu o problema, de cateva saptamani bune ma doare inchietura degetului mare de la piciorul drept, nu prea am tinut cont dar a inceput sa ma jeneze si acum sunt speriata ca degetul inelar de la mana dreapta a inceput sa ma supere, parca la incheietura e ca o biluta acolo ceva.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Eclipse_8761 a răspuns:

A patit-o si un tovaras de-al meu acum cativa ani... Te sfatuiesc sa consulti medicul, poate fi ceva serios. Amicul meu a luat mydocalm si algocalmin, dar trebuie sa ceri un sfat profesionist:*

3 răspunsuri:
| Petronela a răspuns:

Buna! Du-te la doctor pentru a te consulta si pana mergi pune-ti comprese cu apa rece pentru ati amelioara durerea.

| DrLavinia a răspuns:

E posibil sa ai o afectiune numita ''guta'', afectiune care debuteaza cu dureri la nivelul articulatiilor mici de genul haluce, degetul mare picior.Pentru a exclude afectiunea, iti sugerez sa-ti dozezi acidul uric.

| ronin33dan a răspuns:

Daca ai stat cu mana in apa prea rece, ai o explicatie. ferestete de frig.Cu piciorul, incearca in prima faza dusuri alternative cu apa calda si apa rece... daca nu se rezolva mergi la un medic.Sanatate!