| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema, de la inceputul acestui an a inceput sa imi cada parul.Eu aveam un par foarte bogat si acum am foarte putin. M-am dus la doctor si mi-a spus ca e pe baza de stres. Eu n-am nici un stres, nu fumez, nu beau, dorm noaptea.Am incercat cu ulei de ricin, dar nimic. Aveti voi alte " leacuri"?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| machupicchu a răspuns:

Ai invatat in scoala ce inseamna ierbivor... incearca sa mananci f. f. multa verdeata in stare proaspata : spanac, stevie, patrunjel, leustean, telina, frunze de gulii, marar... tot ceea ce inseamna iarba pentru noi si in cantitati apreciabile... ai sa constati rezultatele.
Am o prietena dermat'oloaga, a trecut printr-un soc si i-a cazut parul asa de rau ca avea pete de chelie pe cap. In perioada respectiva ma exasperase cu verdeturile pe care le toca+lamaie si atat...cata vointa trebuie sa ai sa mananci atata verdeata...si papadie, grau incoltit.toate minunile astea naturiste...
sanatate...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mie mi-a zis coafeza mea sa-l masez in timpul samponarii, cu buricele degetelor, circular. Ajuta la intarirea firului de la radacina. Sper sa te ajute si pe tine happy