| MARIA_8677 a întrebat:

am si eu o problema.De vreo 2 zile mi infundata urechea dreapta. Mentionez ca sunt si racita, si eu cred ca este de la raceala. Ce remedii stiti? Va rog, help me!:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Desfunda-ti nasul! ...si asteapta sa iti treaca raceala!

| Onutzyk a răspuns:

Pune`ti niste vata cu spirt/ulei. Ai grija sa nu o bagi in apa [daca intra apa in ureche e mai rau] sau sa bagi in ea betisoare de urechi.
Si eu am patit asta anul trecut [aveam o raceala zdravana, tb sa fac penicilina, si ma durea ingrozitor urechea]. Bine, eram sifoarte obosita. mi-am pus niste vata cu spirt un acea ureche si m`am culcat.Cand m`am trezit nu ma mai durea deloc urechea, ma durea gatul laughing. Ciudat, nu?

| Dreamy a răspuns:

Sa iti pui intr-o soseta sare incalzita si sa stai asa toata noaptea...la mine a mersbig grin! Sau exista alifii speciale! Sper ca te-am ajutat!

Răspuns utilizator avertizat