| Ana_Ana_2000_N8hy a întrebat:

Am si eu o problema:ieri seara am mancat carnati facuti in ulei fara paine, iar acum de dimineata m-am trezit cu durere in tot corpul si daca fac miscari bruste ma doare si mai tare capul. Am mai avut problema asta acum cateva saptamani si am ajuns sa si vomit in contextul in care nu am mancat nimic de dimineata si am ajuns la spital. Stiti ce ar trebui sa fac ca sa-mi revin sa nu ajung iar sa vomit?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

Carnatii sunt facuti in general din resturi de carne la care se adauga conservanti cu pumnul.

| ovidiu29asd a răspuns:

Exista o posibilitate sa fi facut toxiinfectie alimentara, sau in cel mai fericit caz, indigestie. Incearca sa iei niste biseptol/tagremin de la farmacie si fa-ti niste ceai de menta si frunze de salcam. Daca nu vezi nicio ameliorare, ar trebui sa te duci la doctor.