| Valentina8 a întrebat:

Eu nu sunt o persoana care sa manance mult mananc normal ba chiar putin cateodata. Acum 2 zile seara am mancat foarte putin si la 2 noaptea m-am trezit ca aveam o foame uriasa, am baut un pahar de lapte cu niste biscuiti si m-am dus in pat am incercat sa dorm insa aveam greata am adormit dimineata am mancat ceva abia pe la 10 mi-o trecut durerea de stomac, toata ziua ieri n-am avut treaba dar azi iar si simt o foame uriasa ca si cum ma doare stomacul.
In acea seara de acum 2 zile mancasem doar un ou si ma scarbisem de la ulei. Era de masline dar era prea mult dar am mancat cu paine asa.
Nu-mi mai trece foamea, nu e acea durere ingrozitoare dar nu mai pot manca caci ma simt plina
De ce?
(nu sunt insarcinata)

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Ar fi cazul sa discuti cu un medic nutritionist si dietetician. Multa sanatate!

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Ouăle se mănâncă dimineața si nu seara.

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

Este recomandarea medicilor. Si nu mai mult de 4 oua pe săptămână. Eu nu mai mănânc deloc deoarece organismul meu nu le tolereaza.