| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu un pisoi mic adus inainte cu o zi de Craciun.In prima zi era sprinten, alerga de parca era la el acasa desi el era nou adus in casa mea, manca foarte repede ca nu cumva sa-i luam mancarea, se juca, dormea, etc. Iar a doua zi s-a deranjat la stomacel, isi facea nevoile peste tot (a dormit in casa), iar acum nu mai mananca de 2 zile si nu bea apa.Se poate sa fie luat de la mama lui neintarcat sau ce poate avea? I-am zis si diochiul, i s-o fi aplecat? nu stiu ce e cu el. Aaaaaa! si inca ceva inainte sa nu manance i-am dat numai carne, grasimi, si chestii din astea...se poate sa nu fie obisnuit cu mancare desta grasa? stau la tara si e absurd sa ma duc cu ea la veterinar. Ce sa fac ca micutul meu pisoi sa traiasca? am incercat sa ii dau laptic cu seringa fortat poate ca daca mananca fortat cu timpul se hidrateaza si se ia sa manance singur.Am prins drag de el.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alexandrucorsate a răspuns:

Animale in general cand se simt bolnave tin post pana le trece boala, si faptul ca a mancat mult nu i-a facut bine si acum se simte bolnav. asa ca nu iti fa griji.

1 răspuns:
| asdhakdf a răspuns:

Inceraca sa ai multa grija de el sa te joci si sa ii dai mancare sanatoasa.