| anonim_4396 a întrebat:

Stiu ca am mai pus aceasta intrebare dar nu am avut ecat 2 raspunsuri.Va rog raspundeti! Am si eu un pisoi mic adus inainte cu o zi de Craciun.In prima zi era sprinten, alerga de parca era la el acasa desi el era nou adus in casa mea, manca foarte repede ca nu cumva sa-i luam mancarea, se juca, dormea, etc. Iar a doua zi s-a deranjat la stomacel, isi facea nevoile peste tot (a dormit in casa), iar acum nu mai mananca de 2 zile si nu bea apa.Se poate sa fie luat de la mama lui neintarcat sau ce poate avea? I-am zis si diochiul, i s-o fi aplecat? nu stiu ce e cu el. Aaaaaa! si inca ceva inainte sa nu manance i-am dat numai carne, grasimi, si chestii din astea...se poate sa nu fie obisnuit cu mancare desta grasa? stau la tara si e absurd sa ma duc cu ea la veterinar. Ce sa fac ca micutul meu pisoi sa traiasca? am incercat sa ii dau laptic cu seringa fortat poate ca daca mananca fortat cu timpul se hidrateaza si se ia sa manance singur.Am prins drag de el.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| cristina_6311 a răspuns:

Cred ca cand l'ai adus saracutu nu mancase mai nimica si el cand a vazut mancare sa indopat cu tot ce ia-ti dat voi, ar fi trebuit sa ii dati lapte nu grasimi, eu zic sa te duci cu el la veterinar ca poate sa constipat. si dupa ce isi revine sa ii mai cumperi si cate un pliculet de whiskas junior.bafta

5 răspunsuri:
| TaNaNaNaNa a răspuns:

Mersi tr raspunsuri...si apropo el are vreo 2 luni...

| TaNaNaNaNa a răspuns:

Pentru*

| cristina_6311 a răspuns:

Cum se mai simte pisi?

| Loser8299 a răspuns:

Cred ca e mai bine sa ii dai mancare speciala pentru pisici.Si nu e absurd sa te duci la veterinar absolut de loc.Si cred ca trebuie castrat.Si nu e bine sa manance mult cand e mic. Pisoiul meu manca mult cand era mic si acum e gras nu nu are voie sa manance decat mancare pentru pisici obeze pentru ca s-a imbolnavit de ficat, era sa moara, a trebuit sa ii fie puse perfuzii etc...Deci dai sa manance boabe speciale pentru pisici si du-l la veterinar.

| matryko a răspuns:

Eu zic sa te duci la veterinar! poate avea un microb ucigas.Bafta!