| brokxy a întrebat:

Am sub ochi foarte galben si rosu putin. Nu beau alcool, nu fumez dar chiar daca nu ma ingras mananc foarte multe dulciuri. Foarte mult zahar si sare. Sper ca nu e diabet. Ce credeti ca este? Grav? Dupa ce mananc foarte mult dulce ma mai doare ficatul.Dar rar

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

De la diabet nu afci ochii galbeni dar de la un fiact bolnav, faci.
Taie imediat dulciurile si zaharul, ca ti-ai imbolnavit deja ficatul.
ia dulcele din fructe proaspete si elimina macar 1 an z\de zile, orice produs cu zahar si orice dulce din viata ta.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Control de sange la medic, e posibil sa fie diabet pentru ca una din cauze e ochii galbeni. Eu am facut un control si mi-au gasit deficienta de vitamina D, fara problema de diabet

| Celcestietot a răspuns:

Eu știu că ai probleme cu ficatul dacă ești galben sub ochi.

| slayer09 a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa iti faci niste analize, pentru ca asa cum ne zic si cartile de medicina: mult zahar(dulce), si nu trebuie sa te ingrasi, poate duce spre un diabet zaharat. Lasa dulciurile, mananca mai multe verdeturi proaspete, si fugi si fa-ti niste analize sa vezi cum stai cu diabetul.