| mariuscdrz a întrebat:

Ma numesc Marius si am 18 ani, am 1.76 si doar 52 de kg. Ce credeti ca ar trebui sa fac ca sa mai ma ingras si eu putin. De un an de zile ma chinui sa ma ingras dar fara rezultate. Nu pot manca mult. Am o masa echilibrata( 3 mese pe zi ), am un stil de viata sanatos, fac miscare in fiecare zi, nu fumez, nu consum bauturi alcoolice, dar mănânc dulciuri in fiecare zi si beau cafea o data pe zi ( dimineata ). Ce ar trebui sa fac ca sa mai ma ingras macar 10 kg?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Fiecare persoana e diferita. Eu ma "ingrasi" de la orice, de aceea mananc destul de putin. As spune ca tu esti norocos, dar daca ai deja un stil de viata echilibrat de ce nu te multumesti cu asta? A fi slab nu inseamna intotdeauna a fi nesanatos sau urat.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai putea sa dublezi cantitatea de mancare si sa ai un program de masa pe care sa-l respecti: 3 mese principale pe zi si 2 snakuri.
Este evident ca nu manaci destule calorii ca sa asimilezi.
Mai lasa dulciurile si manaca mancare santoasa, ca alea iti distrug pofta de mancare.