| Cristi669 a întrebat:

Am uneori dureri mici in piept nu sunt groaznice dar totusi. Ati avut si voi dureri, ati fost la medic? Eu nu am tupeu sa maduc. Am citit pe internet ca sepoate de la muschi... Eu am fost operat de hernie voare ila se trage la piept?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut. Stai linstit, problema cu durerile mici in piept nu e nici o problema, stai linistit, oricine are cateodata acest lucru. Te doare deoarece nu tragi aer destul, cand te doare trage aer mult si respira, expira pana iti trece. Nu-ti fa probleme, si eu patesc asa.

| Cristi669 explică (pentru anonim_4396):

Si maidemult am avut dureri da o zi 1 sau 2-ori si 3 saptamani nimic. Acuma cum am fost operat o trecut 4 zile am iesit din spital si incepea sa ma doara in alea 4 zile dupa operatie nimic dupa ce am venit acasa, ma doare deja de vreo o saptamana sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cristi669):

Stai linistit ca iti va trece. Incearca sa iei aer cat mai adanc cand te doar, respira si expira adanc, ca asa iti va trece repede (cam 5 minute). Nu trebuie sa iti faci griji, dar intre timp ce respiri si expiri, bea un pahar cu apa sa-ti fie mai usor.

4 răspunsuri:
| Lola05 a răspuns:

Tupeu? laughing) Ce legătură are tupeul cu mersul la medic? Poate nu ai CURAJ să mergi la medic, nu tupeu laughing
Câți ani ai? Nu e normal să te doară în piept, așa degeaba. Ai fost răcit recent? Tușești? Fumezi? Ai primit vreo lovitură în piept? Efort excesiv nu cred că ai făcut din moment ce ai fost operat recent.
Posibil să nu reprezinte nimic această durere, dar dacă persistă și continuă sau se agravează vorbește cu părinții și explică-le exact ce simți. Ei știu cel mai bine ce e de făcut.
Îți doresc multă sănătate și... sper să nu ai nimic! happy

| andreeaxxl a răspuns:

Lasa rusinea deoparte si du-te la medic!