| Chanel22 a întrebat:

am varicela de 2 saptamani iar pe fata mi-au cazut toate cojile de la bubitze dar totusi mi-au ramas "pete" rosii in locul unde erau bubitele. Cu ce sa ma dau in continuare ca sa revin la normal cat mai repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| yellowalien a răspuns:

Poti sa te dai cu bitter suedez. E o lotiune facuta din alcool si foarte multe plante.
Plus ca ai nevoie de putina rabdare, vor trece. happy

| OanaVlad a răspuns:

O sa treaca de la sinewinking si eu am avut si mi-au trecut. Daca ti-ai rupt bubitele o sa ramai cu semne sad.

| Chanel22 explică (pentru OanaVlad):

Cum adica daca le-am rupt? adica bubitele cand erau pline? sau cojile? ca daca e vorba de coji recunosc ca am mai ublat putin sadsad?

| andreyutzha a răspuns:

Nu trebuie sa te dai cu nimic.V-a trece singure happy

| Anonymous15 a răspuns:

Nu trebuie sa te dai cu nimic pe fata ca vor disparea singure. Dar daca ai iesit din casa, la frig nu iti mai dispar.F unda plz!

| Chanel22 explică:

Du-te dracu :*