| anonim_4396 a întrebat:

am vazut ca pe capul penisului am niste bubite, sunt ff mici una langa alta, cat un varf de ac au culoare alb/galben. ce poate fi? am 16 ani si nu mi-am inceput viata sexuala
VA ROG ajutati-ma! crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt niste iritatii. Spala capul penisului cu ceai de musetel sau apa cu sampon cand faci baie.Trece de la sine. Acele bubite se sparg si se cojesc exact ca pielea cand esti bronzat prea tare.sa se intampla din cand in cand, pe parcursul vietii.

| AmericanHistoryX a răspuns:

poate ca dupa cum le descrii sunt :
http://en.wikipedia.org/wiki/Hirsuties_coronae_glandis
sau
http://en.wikipedia.org/wiki/Fordyce_spots
daca ai ceva asemanator cu ce am pus eu,sunt formatiuni benigne(fara risc de a te imbolnavii),doar estetic pot afecta,legat de tratament,chirurgia cu laser e singura cu rezultate notabile

daca ai altceva,da mai multe detalii(de cand,te dor, te mananca, se inmultesc, se raresc, etc)

| Alexandru_Ciocan_1983 a răspuns:

Ba baiatule nu te speria.nu e nimic e ceva normal.nici nu te gandii sa scapi de ele ca e doar ceva estetic.si e ok femeia se simte mult mai bine depinde de marimea lor