| sonya_5623 a întrebat:

as avea si eu niste nelamuriri dar care nu le pot spune parintilor ca nu cred ca m-ar intelege si ma vor pune sa merg prin toate spitalele.am 18 ani, si acum 3 ani am avut un accident de masina in urma caruia am avut o lovitura destul de puternic in zona capului. mi-am facut controale si nimeni nu mi-a spus nimic. dar de la un timp ma ia durerea de cap de o data si niste ameteli de nu ma pot tine pe picioare si am senzatii de alea mai ciudate ca si cum as luao raznalaughing. nu ca innebunesc sau ceva de genul dar am momente cand de exemplu sunt deprimata fara motivstraight face. am iesiri nervoase, ma enervez si tip la toata lumea din orice motiv si dupa de nervi ma bufneste plansul.nu stiu ce sa zic ca mi se intampla si daca are vreo legatura cu acel accident. voi ce spuneti ca as avea sau daca are cumva legatura sa stiu ce sa facsad. multumesc:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu are legatura cu accidentul, dupa parerea mea. Mai degraba sunt niste probleme psihologice (nemultumiri, insatisfactii) care se exprima astfel.

| OanaPissy a răspuns:

Nu te speria.
Constiinta te duce la depresie(nu sti decat de nervi si suparari)
Incearca sa nu te mai gandesti la asta.
Gandeste-te ca totul e bine si ca nu s-a intamplat nimic insa iti recomand sa le spui parintilor pentru ca niciodat un om nu isi considera copilul nebun.
Gandul ca nu le-ai spus parintilor poate ca te enereaza dar ca sa scapi de el spune-l oamenilor care te inteleg cel mai bine.
Odata ce ai scapat de acest lucru sterge acel trecut si gandeste-te la prezent si viitor.
Succes!

| dhraqull a răspuns:

Hai du-te la medic ca nu mori daca "te pun sa mergi prin toate spitalele". Mama a facut AVC acum 3 luni si e invalida.Pe langa ca e invalida delireaza si e foarte epuizanta psihic, stau toata ziua cu ea la spital sa o hranesc, hidratez si sa- fac masaj si tot ce cere. Tu cand ai de gand sa te duci la spital? Cand te ia ambulanta? Gandeste-te ce complicatii pot aparea, e vorba despre CREIERUL UMAN nu de un cos pe fata. Te rog frumos mergi la medic, macar fa-o pentru familia ta.

| tania77 a răspuns:

Buna.Nu sunt medic deci nu iti pot spune ce ai, faptul ca imi dau cu parerea nu stiu cat iti este de folos si sanatos, deci cel mai bine este sa mergi la medic, el este cel mai in masura sa iti spuna ce ai si te rog nu amanaca e pentru sanatatea ta, din cate spui tu problema sa stii ca e serioasa, si nu inteleg de ce zici ca nu te-ar intelege parintii daca le spui, eu stiu ca daca copilul este bolnav parintii sunt ingrijorati si fac tot posibilul ca el sa se faca bine.Iti doresc sa te faci bine! Dar asta se poate cu ajutorul medicului, nu sta asa ca se poate agrava situatia ta.

| ioana996 a răspuns:

Bine nu vrei sa te duci la medic? nu te duce! dar te poti duce la un psiholog(si fara gluma) adica ii poti spune cum s-a intamplat accindentul si sa-i zici ce se intampla acum.asa iti poate da un sfat mai precis... dar te-ai gandit ca irascibilitatea si durerile pot fi si de la dezamagiri in dragoste? in orice caz bafta si spune-mi ca ai terminat cu bine :*