| BigBadWolff a întrebat:

As dori sa stiu cum as putea scoate niste bucati de span minuscule invizibile chiar si la lupa din mana am cam multe ma doare ingrozitor

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| tril a răspuns:

Daca sunt multe bucati de span, mai bine mergi la chirurgie. Chiar la urgente. Ei ti le vor scoate pe toate si vor dezinfecta rana. Pentru ca spanul e si murdar si poti face infectie urata. La farmacie, nu are cu ce te ajuta. Nu sta. Mergi acum la urgente.

| BigBadWolff explică (pentru tril):

Multumesc pentru raspuns

| tril a răspuns (pentru BigBadWolff):

Sper ca acum esti bine. Sanatate!

| BigBadWolff explică (pentru tril):

Sunt! Bine multumesc

6 răspunsuri:
| Caro34 a răspuns:

Prezinta-te rapid la medic la urgente, spune ca prezinti corpi straini in mana si ei vor sti ce-i de facut insa nu sta acasa fiindca risti sa te infectezi nasol! Numai bine!

| petitconseil a răspuns:

Mergi la farmacie si vorbește, acolo o sa stie sa te ajute.Sanatate!

| danielutzu99 a răspuns:

Du-te la spital.