| Alinaalian1234 a întrebat:

As dori sa va cer parerea. Am o mare problema cu cosurile, am pe furunte, pe obraji si pe barbie, iar miercurea trecuta am fost la biserica si preotul mi-a dat cu mir pe frunte si pe maini. Am intins mirul pe toata funte. Tot in ac zi mi-am cumparat si crema SPIRULIN. Mi-am dat cu crema pe toata fata chiar cand am ajuns acasa, iar urmatoarea zi pe frunte nu mai avea aproape nimic iar pe obraj se mai dusesera, dar a doua zi cosurile de pe obraj au facut puroi, iar pe frunte tot nu aveam nimic. Dupa o saptamana in care am folosit crema aia in prostie pe frunte tot nu mai am nimic, iar pe obraj parca e mai mult. Voi ce credeti? Credeti ca de la mir mi-au trecut cosurile sau de la crema?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| only me a răspuns:

Nu stiu ce sa spun. Oricum te`ai gandi, nu poti sa nu iti dai seama ca pentru 'facerea' mirului se foloseste uleiul, care este foarte daunator pielii grase. Eu tin sa cred ca acea crema a fost ''minunea'', desi cel mai bine e sa te bucuri ca ti-au trecut.

| EncoreAbcd a răspuns:

,, Lotiune mentolata mixtura cu mentol si oxid de zinc'' Ce-a mai bunawinking incearc-o cu incredere

| Rev_4737 a răspuns:

In primul rand nici o crema pentru acnee nu se da in prostie pe fata, asa faci mai mult au decat bine. E posibil si ca mirul sa fii facut ceva. Dar eu zic sa mergi la cosmetica sa se uite la tenul tau si sa iti recomande ceea ce ai nevoie. Tenurile sunt de mai multe feluri si fiecare necesita diverse creme, tratamente, masti, ingrijiri.