| Anonim375 a întrebat:

As vrea sa-mi spuneti care sunt antibioticele teri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Hexiled a răspuns:

Ampicilina,Oxacilina,Ketonal,Pelicinina,Tetraciclina,

| Rosalyn a răspuns:

Nu poti spune care e cel mai tare antibiotic, pentru ca fiecare antibiotic are un spectru diferit. De exemplu, un antibiotic puternic, recomandat la raceli este Augmentin SR 1000mg (contine amoxicilina 1000mg).

| Anonim375 explică (pentru Rosalyn):

Mie nu-mi raspunde augumentinul nici penicilina(ospen 1500mg)

| Rosalyn a răspuns (pentru Anonim375):

Nu iti pot spune un antibiotic puternic daca nu stiu pentru ce iti trebuie. Precum spuneam, fiecare are un spectru diferit. Unul poate fi bun doar pentru un singur germen pentru care un alt antibiotic nu ar avea niciun efect.