| Lumidee a întrebat:

Buna as vrea sa stiu daca credeti cumva ca nurofen forte poate amana menstruatia, deoarece eu am luat doua zile la rand, dimineata pentru a preintampina durerile care la mine sunt insuportabile si nu am mai avut deloc sangerare. A treia zi nu am mai luat pastila si s-a instalat menstruatia. Oare asta sa fie cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, n-a fost asta cauza. Probabil ai o mica problema, care sa explice si durerile insuportabile. Este posibil chiar sa ai o metroanexita, dar asta impune consult medical cat mai repede.

| KaterinaPetrova a răspuns:

Eu iau nurofen simplu. insa forte este mai putenic. nurofen din cate stiam atenueaza durerea cand esti pe stop.

| MuñequitaLoka a răspuns:

Nurofen nu amana menstruatia

| Alionushca a răspuns:

Nu cred sa fie asta cauza retinerii menstruatiei... Nurofen reduce numai durerea.

| mik23raluk a răspuns:

Nu, cauza ar putea fi o intarziere. in niciun caz nurofen forte nu iti poate amana menstruatia.iar intarzierea ar putea fi din cauza ca ai stat cu picioarele in apa rece.

| Lumidee explică:

'ibuprofenul inhibă reversibil agregarea plachetară.' asta scrie in in prospect si de asta ma gandeam ca poate are legatura...stie cineva sa imi 'traduca' efectiv ce inseamna acest lucru?