| Boog a întrebat:

Buna as vrea sa stiu si eu cum se foloseste sapunul cu sulf pentru acnee adica:
Cum trebuie sa ma spal cu el?
De cate ori pe zi trebuie sa ma spal cu acel sapun?

Funda + vot

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| fdhgcvnb a răspuns:

Am si eu. happy foloseste-l o singura data pe zi, dar in fiecare zi.iti umezesti fata, masezi usor, te clatesti.cum faci si cu un sapun obisnuit. daca observi ca ti se usuca tenul excesiv inseamna ca ori folosesti prea mult/prea des, ori ca nu te clatesti destul de bine, ori ca nu este adecvat tenului tau. thinking paa

| Larisa7883 a răspuns:

Se foloseste de doua ori pe zi si te speli cu el pe fata normal ca si cu orice alt sapu. Dar nu te astepta sa-ti treaca acneea doar de la acest sapun.