Întrebare recomandată | KameliaU a întrebat:

Este bun sapunul cu sulf pentru acnee? De cate ori sa ma spal cu el pe zi? Eu ma spal dimineata si seara... Daca e bun, in cat timp o sa vad rezultate?

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Este bun daca ai tenul gras sau mixt, rezultatele se vad in timp, deci nu te astepta la minuni din prima saptamana

| positivity a răspuns:

Am folosit săpunul cu sulf, cu scopul de a scăpa de acnee. Aveam un ten gras, câteodată uscat, însă nu aveam probleme cu el.
Am folosit săpunul cu sulf, o lună, sau chiar mai mult. Pot spune că coșurile s-au mai diminuat, însă mi-a uscat foarte rău tenul, şi a trebuit să încetez să-l mai folosesc.
Pentru că tot îmi apăreau coșuri, m-am gândit să încerc gelul de curățare din gama Pure Skin, de la Oriflame, şi ţi-l recomand şi ţie pentru că este foarte bun.
http://ro.oriflame.com/products/product-detail.jhtml?prodCode=20194
Împreună cu un alt gel de curăţare, tot din gama Pure Skin, m-au ajutat foarte mult. Am reușit să scap cât de cât de coșuri, apărând doar când trebuie să-mi vină menstruația.
http://ro.oriflame.com/products/product-detail.jhtml?prodCode=24752
Ţi le recomand pe amândouă cu mare drag!

| eleaveyou a răspuns:

Pentru fete anticonceptionale. pentru baieti Brevoxil

| helpyou03 a răspuns (pentru eleaveyou):

Nu poti sa iei anticonceptionale de capu tau.mai rau iti faci