| Renata9602 a întrebat:

Buna,as vrea sa știu dacă la endocrinolog iți poate spune dacă ești virgina sau nu,deoarece voi merge cu mama și nu prea vreau sa afle ca nu mai sunt(merg acolo pentru o problema cu niște chisturi).Eu sper sa nu aibă nicio legătura virginitatea cu problema mea, dar vreau sa fiu sigura.Mulțumesc și fără glume proaste.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Endocrinologul NU îţi face control genital happy
Deci, NU are de unde să ştie dacă eşti virgină ( sau nu )!

Dacă mergi cu mama la ginecolog, atunci poate fi o "problemă" sad
Dacă mama ta îl întreabă pe ginecolog dacă eşti ( sau nu ) virgină, acesta este OBLIGAT să-i spună adevărul - asta în cazul în care eşti minoră!

Toate cele bune.

4 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

Endocrinologia,dupa cunostintele mele se refera la stiinta care se ocupa cu diagnosticul si tratamentul bolilor endocrinologice, adica gigantism, hipertiroidism, gusa si asa mai departe. Ce intrebi tu nu are legatura cu endocrinologia ci cu ginecologia. Parerea mea...

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Medicul nu are dreptul sa faca asemenea afirmatii, si este interesat strict de problemele patologice.Ca sa faca asemenea control, trebuie sa fie solicitat in mod special pentru constatarea deflorarii.

| euandreeeeeeeeeea a răspuns:

Daca te duci la ginecolog pentru o problema cu chisturi, nu... nu are cum sa isi dea seama, doar daca ii cere mama ta asta.

| shegyi a răspuns:

Eu stiu ca esti destept