| anonim_4396 a întrebat:

Bună! Prietena mea are 14 ani și nu mai este virgină. Mama ei i-a spus că vrea să îi facă acel vaccin care previne cancerul de colon la femei. Îmi puteți spune dacă are vreo importanță faptul că ea nu mai este virgină și dacă poate să l facă fără nicio problemă?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Parca avea 13 ani pe 12 august. Nu cumva esti tu?

| AnonimaanonimaAle20 a răspuns (pentru darrio2007):

A fost ziua ei pe 15 august, dar totuși îmi poți răspunde la întrebare? Mă stresează cu tot felul de întrebări de genul acesta. Eu am căutat mai multe detalii și nu ar avea nicio treabă aceste lucruri. Până la urmă vaccinul se face în mână și nu în altă zonă a corpului.

| darrio2007 a răspuns (pentru AnonimaanonimaAle20):

Nu are treaba vaccinul cu virginitatea.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Normal ca nu are legatura cu virginitatea fetei, deci medicul sau asistenta îi poate face acel vaccin linistită, sanatate multa, chiar daca esti tu fata in cauză.