| BlackRose08 a întrebat:

Azi am picat pe glezna dreapta. si mi s-a umflat putin osul acela din dreapta. Va rog imi spuneti ce as putea sa fac? crying nu vreau la spitalcryingcryingcrying. Si app. cand calc pe el ma cam doaresad dar pot umbla. chiar daca mai greu. Si cand il tin nemiscat nu simt nimic! Pls. FUndaa`:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| ana75 a răspuns:

Iti recomand sa mergi sa faci o radiografie

| Deennn a răspuns:

Foloseste Diclofenac gel. Dar iti recomand mai bine sa te duci la spital. Si eu acum 2 ani mi-am sucit mana si s-a sudat gresit. Acum ma doare mai mereu si numai am ce-i face. Nu-ti face nimic la spital, iti da un tratament ceva. thinking Bafta.batting eyelashes

| Mihaiwest a răspuns:

Bună PinkGirl! happy
Eu ţi-aş recomanda sa vizitezi totuşi un medic, deoarece la fete e mai complicat sad. Pînă una alta, mai pune gheaţă, ceva umed şi rece.
Sper să-ţi treacă cît mai rapid să nu ajungi pe uşile spitaluluiwinking Baftă!

| FriendlyGirl a răspuns:

Nu pare a fi ceva grav. Dar mai bine du-te la doctor.