| anonim_4396 a întrebat:

Azi dimineață am fost să alerg, m-am trezit tot ok, m-am îmbrăcat și am ieșit. Am alergat în jur de 15 minute și atît. După ce am alergat am avut dureri în partea dreaptă și dupa 4 min. a trecut, dar după a început să mă doară burta tare în zona buricului unde mă doare mereu cînd am dureri de burtă, m-am dus în duș tot mai tare simțeam senzația de durere, și mai ales cînd am vrut să mănînc un fruct și să beau ceva. E o problemă de la alergat sau ceva medical? Pentru că înainte cu ceva timp tot alergam și nu simțeam nimic durere de burtă, dar recunosc că am probleme cu stomacul uneori, a fost și timp în care am stat și în spital cu stomacul și vara trecută din cauza pancreasului umflat. )))

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| saynotoemo99 a răspuns:

S-ar putea să fie grav... Dar eu cred ca sunt niște crampe, probabil ai alergat prea repede. Ai facut cumva încalzire înainte să alergi? Să ști ca nu e bine să alergi așa de dimineața, când corpul este încă amorțit.

| eella98 a răspuns (pentru saynotoemo99):

Da, am mers 2 cercuri pe jos și nu am avut viteză. Alergam lejer.