| ISaidHelloToMe a întrebat:

buna, TPU!
Deci, la inceputul verii mi-am rupt piciorul, nimic serios...Am facut o operatie...Am stat vreo 6 saptamani cu el in gihps(doua cu el pana la genunchi, in care am putut sa merg), am inceput sa merg si la Kinetoterapie si pot sa merg( incet, dar merg), iar azi, cand coboram scarile mi-am bruscat putin piciorul ranit si ma doare(putin, dar ma doare) cand calc pe el( undeva pe la glezna).

P.S.: Mi-am rupt tibia.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| eaglewatch01 a răspuns:

Daca ai facut operatie, presupun ca ai ceva fiare in picior.Nu e o problema majora. Piciorul o sa te mai doara si la schimbarea vremii, nu tare dar o sa te mai necajeasca.Trebuie sa fii foarte atent o vreme cum si unde calci, sa nu-l fortezi.Eu am tija in picior de 20 ani, si glezna ma mai deranjeaza si acum cite odata.Dar am stat si in macara. Sper sa te fi ajutat si iti doresc sa scapi de probleme cit mai curind.

| eaglewatch01 a răspuns:

Daca e tibia la mijloc, precis ai stat in macara, de aceea te doare glezna.Ia un calmant.

| Exxtremus a răspuns:

SOSsadsadsadDoctorulsadsadsadSOS

| diavolul a răspuns:

bine.am inteles, dar care ii intrebarea.ce sa faci sa nu te mai doara? daca asta ii intrebarea ar trebui sa iei un nurofen si sa iti pui o fasa elastica acolo la glezna dar sa nu o strangi tare. daca nu ii asta intrebarea, te rog sa fii mai clar.

| Andreicuy a răspuns:

O astfel de problema necesita mult mai mult timp pentru o recuperare completa. Iti recomand cateva sedinte cu Lumina Bioptron. Acesta actioneaza la nivel celular, micsorand durata de refacere a tesuturilor ( os, ligamente, muschi, piele) Daca esti interesat astept un telefon la nr: 0785875073 si poti primesti 3 sedinte greatuite cu aparatul Elvetian Bioptron.