| Vladyt1 a întrebat:

Buna, ca să slabesc am puțină burta câte abdomene trebuie să fac? 50 sau 200 sau câte?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cate 200 pe zi, timp de 1-2 luni, pana dispare burta.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Ca sa slabesti nu mai trebuie sa maninci ca jita! Faptul ca faci abdomene te ajuta sa intaresti muschii zonei ca astfel sa nu iti atirne burta ca la extraterestii aia mici cu capul mare din filme... sau ca la copiii aia de mor de foame din Africa. Abdomene, 50 sau 200, amuzant. Ar fi o idee macar 3 serii de cate 30 de trei ori pe zi, pentru inceput. Dupa aia maresti numarul de serii. Eu unul as recomanda sa alternezi, o zi faci abdomene, una genuflexiuni + flotari.

| dinaprilie a răspuns:

Buna, abdomenele nu "dau burta jos". Iti intaresc muschii, abdominali! Scoate DOAR o parte din grasimi din alimentatie si diversifica exercitiile: alearga, sari coarda, jumping jack etc.

| Vântulalb a răspuns:

50 prima zi, ca sa nu faci febra musculara. Apoi, 200 zilnic. Succes!

| intrebcenustiu a răspuns:

Nu prea slabesti din abdomene dar e bine sa faci cat de multe poti.
minim 100 pe zi pentru inceput

| CelCareRamaneInUrma a răspuns:

Scade din calorii si grasimi

| CosminBoss22 a răspuns:

Ca sa slabesti nu trebuie sa faci un anumit numar de abdomene, trebuie sa te pui o luna sau doua sa faci un anumit numar de exercitii in fiecare zi, exista si o aplicatie pe magazin play special pentru asta, spor la exercitii!