| ubox7007 a întrebat:

cam cat ar costa sa ma operez de hernie de disc la privat? Asa in mare, cam cat ati auzit, gen sa imi fac o idee.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Vezi, in link, pretul la "Regina Maria" cu un click pe neurochirurgie :https://www.reginamaria.ro/spitale/spitalul-euroclinic/preturi

caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
Uite ce am gasit.
http://metropolitanhospital.ro/......ie-lombara
Cel mai indicat ar fi sa consulti mai multi medici, cel putin sa fie experti in ceea ce fac.
O seara buna :)

| ubox7007 explică (pentru caramela):

Ms, vad ca pretul e mai bun ca la Regina Maria, mai intai am sa ma duc, la mine in oras (Sibiu), sa capat un diagnostic exact si apoi in vara dupa ce imi iau bacu, ma duc sa imi rezolv, acuma depinde unde reusesc sa gasesc o solutie buna, deocamdata doar analizez optiunile, oricum diferenta de pret dintre privat si de stat (spaga) nu este chiar wow, tinand cont ca numai telefonul meu este de 3900 lei, dar e de timpul asta fatidic, chiar inaintea bacului

| Florentina9210 a răspuns:

Nu intotdeauna la privat operatiile ies ca la carte. E o vorba: '' afara vopsit gardul, in casa leopardul''. Poti gasi un specialist destul de bun si la un spital de stat.

| ubox7007 explică (pentru Florentina9210):

Stiu, dar oricum la spitalul judetean Sibiu, am auzit numai de rau, la spitalul militar in schimb, am auzit de bine, s-ar putea sa ma duc acolo, dar oricum va trebuii sa scot bani din buzunar, adevarat si ce zici, dar uneori ceea ce e pe exterior este si pe interior, acuma, trebuie sa vezi si toate optiuniile pana la urma, ca sa alegi ceva, ca daca nu este foarte scump la privat in comparatie cu ce dau la doctor la militar na...

| Florentina9210 a răspuns (pentru ubox7007):

Credeam ca esti din Timisoara, cunosc eu niste specialisti buni.

| ubox7007 explică (pentru Florentina9210):

Nu sunt, dar frumoasa bluza, e cu motive romanesti? laughing stiu ca nu este pe subiect, dar na...

Raspunsul meu pentru caramela:
"Ms, vad ca pretul e mai bun ca la Regina Maria, mai intai am sa ma duc, la mine in oras (Sibiu), sa capat un diagnostic exact si apoi in vara dupa ce imi iau bacu, ma duc sa imi rezolv, acuma depinde unde reusesc sa gasesc o solutie buna, deocamdata doar analizez optiunile, oricum diferenta de pret dintre privat si de stat (spaga) nu este chiar wow, tinand cont ca numai telefonul meu este de 3900 lei, dar e de timpul asta fatidic, chiar inaintea bacului"

=====>> ca nu am vreo problema sa calatoresc in alt oras, dar acuma, inca nu am mers la un specialist sa fac o investigatie mai amanuntita, dar am sa ma duc in timpul saptamani altfel, oricum imi este frica de ce este mai rau, in fine.

| Florentina9210 a răspuns (pentru ubox7007):

Mergi la spitalul judetean din Timisoara sectia Ortopedie II si gasesti specialist pentru afectiunea ta. Si de altfel, ai nevoie de o investigatie mai amanuntita. ) RMN& CT. Poate nu este caz de operatie, ti-ai pus tu aceasta idee?
Da, este o ie cu motive romanesti. laughing o ador!