| Xeniaa a întrebat:

Bună ..cam de o săptămână simt niste înțepături in stanga dar și în dreapta sus.Nu pot sa îmi dau seama dacă este inima sau sanii ..ma gandesc ca dacă era inims ma inteapa si in dreapta ..nu vreau sa merg la doctor ca nu ma inteapa tare, dar ma deranjează. funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la medicul de familie!
pa, pa.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Poate ai o raceala puternica/poate ai ceva probleme cu inima/dar nu poti afla decat daca te adresezi medicului de familie.
NMu ezita si fa-ti un control de rutina, pe mai tarziu, ai putea regreta
Sarbatori fericitehappy

| Kyra18 a răspuns:

Bun poate fi mai multe cauze una (si cea mai intalnita) in spatele inimi la coloana sunt discuri la spaate care au o durere iradianta (adica te doare in spate si simti in fata) se intampla de la oboseala sau daca nu stai comod (si de la greutate)

| Marichui a răspuns:

Buna! Si eu am avut ceva de genul, si mi s-a zis ca sunt de la muschi. Se contracta, cresc, nu stiu, dar in orice caz te poti duce la medicul de familie, sa i dai un telefon eventual, daca ici ca e deranjant. si mai indicat ar fi sa faci un control serios, binevenit oricand.
Sper ca ti am fost de ajutor! :*