| Lola200228 a întrebat:

Dacă ma înțeapă in partea dreapta sus cam pe la sânul drept(sunt fata) înseamnă ca am nevralgie intercostala? Simt mici înțepături și in partea stanga tot sub san.
Help

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Trebuie un consult medical, eventual mamografie. Cauze pot fi multiple, dar numai un doctor poate da un diagnostic și tratament corect!
Puteți fi la pubertate, iar sânii să fie în creștere și astfel apar înțepături.
Sănătate!

| Bondarel99 a răspuns (pentru romeo78):

De ce ma rog raspunsul meu nu e bun? Ce ai spus tu mai inteligent si eu nu am spus?
Crezi ca ea e atat de fraiera si nu s-a gandit ca un doctor ar putea sa o ajute? Iar cealalta fraza e asemanatoare cu ce am spus eu.

| Bondarel99 a răspuns:

Nu te mai diagnostica singura. Poate sa nu insemne nimic. Daca ai problema asta pe o perioada mare de timp atunci mergi la medic.