| alina7322 a întrebat:

Bună, când urinez opresc urina pentru câteva secunde și când o opresc simt un fior de la burta pana la cap. Ce inseamna? Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tractul urinar este format din rinichi, uretere, vezica urinara si uretra. O infectie urinara este o infectie provocata de agenti patogeni (bacterii, paraziti, fungi), acestia putandu-se localiza in oricare parte a tractului urinar. Mai pot fi intalniti urmatorii termeni: uretrita (infectie uretrala), cistita (infectie a vezicii urinare), pielonefrita (infectie a rinichilor).

| Ralukafay a răspuns:

Nu ai infectie, ai altceva.Atunci cand urinezi si te opresti din urinat, o faci brusc si urina ramane inauntrul tau.E ca si cum un sir de oameni ar alerga, se opreste brusc cel din fata din alergat si ceilalti se lovesc unul de altul la fel si cu urina.Si nu stiu daca ai observat, dar atunci cand te opresti din urinat te mai si inteapa in josul burtii.E ceva normal si mie mi se intampla la fel ca tie.Multa sanatate!

| annempx a răspuns:

Cred ca ai o infectie urinara, nu sunt sigura. Poate e ceva normal, te poti informa de la niste doctori online.