| MARGARETA199734 a întrebat:

Buna
Care sunt motivele pentru care întârzie menstruația
Trebuia sa vina pe 20-21 acum suntem pe 23
Dragoste neprotejat nu facem niciodata
Sa fie si de ce am slăbit 2 hm intr-o luna si stresul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

E posibil sa fie si de la cura, si de la stress. O intarziere de cateva zile nu e nimic de care sa te ingrijorezi, mai ales ca tie nu ti-a venit regulat niciodata. Doar cand intarzie mult (~ o luna de zile) e cazul sa consulti un medic, si poate nici atunci, pentru ca sunt femei care au ciclu doar odata la 2 luni si sunt sanatoase.

3 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Ce-s aia hm si cat inseamna in kg?

O intarziere de 2 zile nu e capat de lume. Tie pana acum iti vedea perfect regulat? De cand timp iti monitorizezi ciclurile menstruale?

| MARGARETA199734 explică (pentru CuriousStuff):

Scuze kg
Niciodata nu mi-a venit regulat azi suntem pe 26 si nu mi-a venit
Poate sa fie din cauza stresului?

| CuriousStuff a răspuns (pentru MARGARETA199734):

E posibil sa fie si de la cura, si de la stress. O intarziere de cateva zile nu e nimic de care sa te ingrijorezi, mai ales ca tie nu ti-a venit regulat niciodata. Doar cand intarzie mult (~ o luna de zile) e cazul sa consulti un medic, si poate nici atunci, pentru ca sunt femei care au ciclu doar odata la 2 luni si sunt sanatoase.

| Anonimm100 a răspuns:

Stai linistita, mie mi-a intarziat o luna, avand contact. Cauze pot fi multe: stres, nesomn, schimbari de rutina, schimbarea anotimpului, etc