| anonim_4396 a întrebat:

Buna,
Ce diete de slabire imi recomandati?

Am 15 ani, 65 kg si inaltimea de 1, 66.

Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| deedeetzi a răspuns:

Ai 15 ani, de ce sa te apuci de diete?straight face Cea mai buna "dieta" pe care pot sa ti-o recomand este sportul!

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| eandopuncttk a răspuns:

Slanina cu ceapa happy

| corina15 a răspuns:

Incepand cu prima zi din luna bei un bob de orez a 2 zi 2 a 3 zi 3 si tot asa pana la sfarsitul luni dupa care te intorci cu 30 ultima zi din luna 29 28 si tot asa pana ajungi la 1 bob bobul de orez are particularitatea de a-ti da senzatia de saturare in 3 luni eu am slabit 7 kg.

| annamaria_4250 a răspuns:

Mult sex

| andree10 a răspuns:

Inceraca sa mananci dimineata numai fructe, de preferat merele sau bananele, iar vara pepene verde. La pranz mananca supa (poate sa contina si carne deoarece un copan fiert nu ingrasa), iar dupa ora 6 seara nu mai pune nimic in gura, si incearca sa consumi zilnic cel putin doi litri de apa. Si inca un sfat, nu bea apa seara, deoarece faci celulita pentru ca seara retii apa in organism. Mult noroc! Rezultat garantat!

| Yull a răspuns:

E perfect pentru inaltimea ta...dar daca tu doresti sa slabesti inlocuieste masa de seara cu fructe si legume, foarte multe lacatete si carne la gratar...slabesti in jur de 5 kg

| niko16 a răspuns:

Fata, ce-ti trebuie diete? fa un sport, hidrateaza-te (bea gatorade, apa, ceaiuri) si mananca sanatos. esti prea tanara pentru diete, lasa-le alea pentru cand o sa ai serviciu copii si n-o sa ai timp pentru tine!