| anonim_4396 a întrebat:

ce parere aveti despre anticonceptionalele Artizia? Ati avut parte de surprize cat timp ati luat aceste anticonceptionale? Dau funda pentru cel mai bun raspuns!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Numai un medic îți poate prescrie anticoncepționalele și îți poate spune efectele negative

| Privacy a răspuns (pentru Azµre):

Pai medicul mi-a prescris niste anticonceptionale. Inca nu am mers sa le scot. Si ma gandeam ca atunci sa o intreb mai multe. Dar pana atunci vroiam sa aud niste pareri.

| Azµre a răspuns (pentru Privacy):

De ce nu citești prospectul acestora? Nu toate organismele sunt la fel, unora le-a făcut bine altora rău, asta nu înseamnă că e valabil pentru toți.

| Privacy a răspuns (pentru Azµre):

Am citit si prospectul si nu m-am speriat de riscuri insa am auzit de la unele persoane ca s-au ingrasat foarte mult dupa ce au renuntat la antibebe, a aparut acneea, sau si mai si, ca au ramas insarcinate desi luau anticonceptionale. Cel mai tare m-am speriat cand am auzit ca dupa anticonceptionale au facut tratament sa poata ramane insarcinate... straight face

| Azµre a răspuns (pentru Privacy):

Vezi că ți-am postat la altă întrebare un review asupra anticoncepționalelor. O întrebare postată de mine ai să găsești acolo explicații happy

| rafaelos99 a răspuns:

Is foarte tari.

| Privacy a răspuns (pentru rafaelos99):

In ce sens? doamna doctor mi-a spus c-au un continut scazut de hormoni, deci nu-s asa tari daca la asta te referi.