| Heloooo366 a întrebat:

Buna, ce pastile pot cumpara din farmacii sa ma ajute sa slăbesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Anorecticele se dau doar cu acordul psihiatrului. Doar acesta le eliberează, daca obișnuiești sa manânci cand esti stresat.

| Panamax a răspuns:

Ceva care sa-ti tina gura ocupata.

| QElenaBoghiu a răspuns:

Uite pastilele te ajuta sa slabesti, dar nu iti recomand. Medicamentele pentru slabit reprezinta o atractie pentru multe persoane, in special pentru femei, in dorinta lor de a-si suprima pofta de mancare. Altfel, folosirea permanenta a acestor medicamente creeaza dependenta, duce la dereglari de metabolism, etc straight face. Parerea medicului este singura in masura sa recomande sau nu administrarea acestui tip de pastile. Sfatul medicului: Cea mai buna metoda de pierdere a excesului ponderal si de mentinere a unei greutati sanatoase este aceea de a urma o dieta echilibrata, controlata, care sa imprime si imbunatatirea obiceiurilor alimentare, precum si exercitiul fizic zilnic. Si te ajuta sa slabesti, asta e singurul avantaj, iar dezavantajele ti le-am zis mai sus, sunt destule si grave. Acum e alegerea ta big grin. Daca chiar insisti sa ai pastile de slabit atunci mergi la farmacie si o intrebi pe doamne de acolo ce iti recomanda, pentru varsta ta.

| FoxyM a răspuns:

Salutare! Cu toții ne dorim un corp frumos sculptat, însă nu de fiecare dată "sculptarea" acestuia este ușoară. Dacă ai ceva kilograme în plus, cel mai bine ar fi să apelezi la un medic nutriționist unde acesta îți va oferi o dietă personalizată, corectă ce te va ajuta să scapi de surplusul de kilograme pe care tu le dorești eliminate.Nu uita să consumi 2l de apă pe zi, deoarece deshidratarea duce la reținerea toxinelor în corp și produce retenția de apă.

| debarasator63 a răspuns:

Prima data intreaba un nutritionist sau intreaba la farmacie, dar numai daca cunosti personal farmacista, altfgel iti baga produse pe gat de multi bani.

| GabrielaNoche a răspuns:

Fa foamea o saptamana.

| dumitriumaria a răspuns:

Buna!
Eu iti recomand sa renunti la zahar si sa iei suplimentele 3 Miracole de la Doctor Yang. Eu am reusit sa slabesc 5 kg in 2 saptamani asa.